Kā uzstādīt WEB serveri!

Šī pamācība ir par to, kā uzstādīt WEB serveri uz sava personīgā datora. Dažiem tas ir nepieciešams, lai veidotu WEB aplikācijas un redzētu, kā tās strādā lokālajā tīklā (localhost), bet dažiem tas ir nepieciešams, lai palaistu kādu lapu iekš tīkla! Tas ir atkarīgs, kāds ir Jūsu interneta pieslēgums.

Iesim vieglāko ceļu, lai visiem nav jākonfigurē serveri, kur atsevišķi ir jākonfigurē tādas aplikācijas kā : Apache, PHP, MySQL. Tas Jums būs pats nepieciešamākais, tiem kam ir nepieciešamas citas programmatūras zinās kā to uzstādīt.

1.Solis Pirmajā solī mums ir jānovelk gatava programmatūra, kas ir jau nokonfigurēts serveris “AppServNetwork”.

2.Solis Kad esam lejupielādējuši sev attiecīgo aplikāciju varam ķerties pie instalācijas. Es uz doto brīdi lejupielādēju jaunāko versiju, kas ir AppServ 2.6.0, bet iespējams Tev kādai WEB aplikācijas, piemēram, kā atvērtajam kodam Joomla vai WordPress, vai kādam citam ir nepieciešamas citas PHP vai MySQL versijas.

Veram vaļā lejupielādēto aplikāciju :

Untitled-1

Atverot instalāciju parādās pirmais logs, kurā ir informācija par versiju un instalāciju :

Untitled-2

Protams, spiežam uz pogas “Next >”

Tālāk ir licenzes apstiprinājums, kuru, protams, neviens nelasa 😀

Untitled-3

Spiežam “I Agree” un dodamies tālāk, kur ir jānorāda direktorija, kur atradīsies servera faili. Sev es atstāju noklusēto uzstādījumu “C:\AppServ” iespējams kādam ir nepieciešamība uzstādīt servera failus uz citas partīcijas vai aiz direktorijas ar citu nosaukumu. Pēc pašu ieskatiem.

Untitled-4

Dodamies kārtējo reizi tālāk spiežot “Next >”

Iespējams kādam nebūs nepieciešamība uzstādīt kādu no aplikācijām, kas ir dotas nākamajā logā :

Untitled-5

Varu īsi izstāstīt, kas kam ir domāts.

Apache HTTP Server ir domāts, lai ielādētu visus WEB failus, lai attēlotu lietotājiem un tīklam. Šī servera aplikācija ieņem galveno lomu iekš World Wide Web (WWW).

MySQL ir datu bāžu sistēma, kas ielādē visas datu bāzes un attiecīgos vaicājumus, lai attēlotu informāciju.

PHP ir viena no WEB aplikāciju programmēšanas valodām. PHP Hypertext Preprocessor ir atklātā pirmkodaskriptu valoda, kura sākotnēji bija paredzēta servera puses lietojumos dinamiska tīmekļa lapu ģenerēšanai. PHP var izmantot arī ar komandrindas saskarni vai grafiskajos lietojumos, kur nav vajadzīga programmas instalēšana. PHP ir no platformām neatkarīga valoda, kas nozīmē, ka kodēt programmu var vienā vidē, bet izplatīt citā vidē. PHP var darbināt gan Windows operētājsistēmā, gan uz daudzām Unix versijām un Mac OS X. (WIKI avots)

PhpMyAdmin ir skripts, kas ir rakstīts tieši uz PHP bāzes, lai attēlotu MySQL izveidotās datu bāzes un rediģētu tās. blablabla, noteikti ar to sākumā nenodarbosieties, bet kas to zin!

Ejam pie nākamā loga, kur ir jāievada servera administratora e-pasts, Servera nosaukums un ports, 80 ports ir noklusētais HTTP ports, ja Jūs ierakstīsiet tur citu portu, tad būs jāraksta šāda adrese “http://localhost:ports/” iekš pārlūkprogrammas! Iespējams Jums var gadīties ķibele ar šo portu, jo ir tāda aplikācija vārdā Skype, kurai pēc noklusējuma ir 80 ports, un ja startēsiet serveri, tad Apache izvadīs kļūdas paziņojumu par attiecīgo problēmu. Iekš Skype uzstādījumiem ir iespēja šo portu nomainīt, bet ja Jums ir FireWall (ugunsmūris), tad Jums šis ports tur būs jāpiereģistrē. Ja Jums gadās šī problēma un netiekat galā, droši rakstiet komentārus un es uz tiem centīšos atbildēt laicīgi! Kā arī var jautāt citus konfigurācijas jautājumus!

Untitled-6

Kad esam savadījuši info, tad ejam tālāk atkal spiežot uz “Next >”

Esam pie nākošā loga, kur ir aizsardzības un charset (simbolu) uzstādījumi :

Untitled-7

Pirmajos logos ir jāievada Jūsu izvēlēta parole priekš MySQL servera, ja jūs iesiet iekš “http://localhost/phpmyadmin/”, tad iekš lietotājvārda Jums jāraksta “root” un iekš paroles Jūsu izvēlētā parole!

Charsetu atstājiet uz UTF8, jo tajā ir ietvertas latviešu garumzīmes un citi simboli, kas mums Latviešiem ir nepieciešami!

Iespējams Jums būs nepieciešamas pārējās logā redzamās īpašības, piemēram, man ir nepieciešama InnoDB, jo dažreiz ar šo saskaros!

Kad esam visu saspaidījuši, spiežam beidzot uz pogas “Install”

Untitled-8

Kad procenti beidz skaitīties un ir pie 100%, tad parādās sekojošs logs :

Untitled-9

Ja vēlamies, lai serveris automātiskie pēc instalācijas startējas, tad spiežam “Finish”! Nozipsnījās visādi CMD melni logi ar komandām un serveris ir palaists, ja viss ir veiksmīgi ieinstalējies!

Tagad varam WEB pārlūkā ierakstīt “http://localhost/” un redzēsim, ka serveris patiešām strādā vai varbūt nē, bet cerams ka jā 😉

WEB failus Jūs varat ievietot iekš instalācijas direktorijas, manā gadījumā “C:\AppServ\www”


Publicēts: Wednesday, 8. September, 2010., plkst. 09:44 | Kategorijā: WEB

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!