Komiksa efekts ar Adobe Photoshop

Šoreiz iemācīsimies, kā uztaisīt joku par politiku, par draugiem vai vienkārši izveidot attēlu komiksa stilā.

Sāksim ar to, ka piemeklēsim komiksu fontus. No visām šīm saitēm ir iespējams lejupielādēt daudz un dažādus fontus, bet es izmantošu fontu Letter-o-matic teksta baloniņam un fontu Marooned on mars teksta rāmītim no pirmās sarakstā esošas saites.

 

http://www.blambot.com/fonts.shtml

http://www.1001fonts.com/fonts_overview.html?page=1&category_id=3

http://www.dafont.com/theme.php?cat=102

http://www.snap2objects.com/2009/10/05/30-free-comic-fonts/

http://simplythebest.net/fonts/comic_fonts.html

http://www.1001freefonts.com/comic-fonts.php

 

Kad esam pievienojuši vēlamos fontus, veram vaļā Photoshop un atveram bildi, kuru pārveidot par komiksu.

(ja nemāki pievienot fontu: http://www.ascendercorp.com/support/windows/)

untitled-1

Es izdomāju, ka taisīšu bildi, par Bitīti uz margrietiņas, kuru nofotografēju vasarā.

Pirmā lieta, ko darām, kad esam atvēruši bildi, spiežam Layer/Duplicate Layer. Varam ierakstīt nosaukumu, bet es atstāju Background copy, tas nav svarīgi. Kad esam to izdarījuši, apakšā layer lodziņā redzam duplikātu mūsu bildei.

untitled-2

Tad uzklikšķinām vienreiz uz jaunizveidotā slāņa ( Background copy) tā, lai tas iezīmējas.

Nākamais solis ir tāds- izveidosim paši savu filtru. Spiežam Filter/Other/Custom un sarakstam lodziņos visu tā, kā redzam bildē zemāk.

untitled-3

Kad esam to izdarījuši, spiežam Image/Adjustments/Desaturate, lai bildei noņemtu krāsu. Tas nekas, ka izskatās savādi, mums no šī slāņa būs nepieciešamas tikai melnās līnijas.

untitled-4

Nākošais solis ir padarīt mīkstākas līnijas, to daram, spiežot Filter/Stylize/Diffuse un izvēloties veidu Anisotropic.

 untitled-5
Tālāk mums ir jāsagatavo krāsas, to izdarām atgriežoties lodziņā layer un izvēloties background. Kad pamata slānis ir izvēlēts, spiežam Filter/Artistic/Cutout un izvēlamies No. Of Levels -4 Edge Simplicity -4 un Fidelity -2

 untitled-6
Tagad mums abi slāņi ir jāsavieno, to darām, atkal izvēloties slāni Background copy layer lodziņā un iestādot blending mode jeb sajaukšanās veidu uz Overlay.

 untitled-7
Esam ieguvuši zīmētu izskatu mūsu bildei, atliek tikai pievienot komiksu elementus.

untitled-8

Jāuzliek rāmītis. To darām augšējam slānim “Background copy”, uzspiežot ar labo peles taustiņu izvēlamies Blending Options, spiežam Stroke un nomainam Size uz 10 un Position uz Inside, izvēlamies krāsu. Es izvēlējos melnu, tas ir vairāk klasiski. Varam rāmīti taisīt arī biezāku.

untitled-9

Uzliksim teksta rāmīti un baloniņu, spiežam Shift+Ctr+N, tādā veidā pievienojot jaunu slāni, nosaukumu varam arī nemainīt. Uzspiežam U un augša(rīkjoslā) izvēlamies Rectangle tool, uzzīmējam bildes apakšā savu kastīti, pietiekami lielu, lai tur varētu ierakstīt tekstu. Ieklikškinot lauciņā Color (augšā pa labi) varam izvēlēties kastītes krāsu. Krāsu var mainīt gan pirms, gan pēc kastītes izveides.

untitled-10

Tālāk izdarām ar jauno kastīti tieši to pašu, ko darījām ar Background, kad likām rāmīti, tikai šoreiz tas slānis sauksies Shape 1. Size taisām mazāku, piemēram 6, Position liekam inside un izvēlamies sev vēlamo krāsu.

untitled-11

Lai ieliktu teksta baloniņu, arī spiežam U un izvēlamies baloniņu.

untitled-12

Uzvelkam savu balonu un jaunajam slānim Shape 2 arī nomainām blending mode uz Stroke, tikai biezumu uzliekam 3px un Position atstājam Outside, krāsu es izvēlējos melnu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tagad atliek tikai ievadīt tekstu, spiežam T, izvēlamies savu iepriekš atlasīto šriftu, klikšķinām uz baloniņa un rakstām, tieši tāpat darām ar kastīti.

untitled-14

Ja teksts rakstās pāri baloniņam, respektīvi, ir par lielu vai par mazu, uzspiežam Ctrl+T un aiz stūrīšiem pavelkam izmēru uz kuru pusi tas ir nepieciešams.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Beidzot mūsu komiksa pirmā lapa ir gatava. Jūties brīvi, eksperimentē un, ja sanāk, iemet komentāros linku ar bildi. 🙂

Šis ir mans pirmais raksts, ja kaut ko nesaproti, droši jautā komentāros vai Digitrix forumā.


Publicēts: Thursday, 28. January, 2010., plkst. 14:02 | Kategorijā: Photoshop

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!