Wallpaper izveide!

Šajā pamācībā tiks izklāstīts, kā izveidot ekrāna tapeti, ja tā var saukt latviski!  Tā izskatīsies, kā veidota no tekstūras, ko paši izveidosim! Tātad, sākumā ieteiktu veikt sekojošu soli, ko sauksim par pirmo soli!

1.Solis Uz klaviatūras mums visiem vajadzētu būt tādam taustiņam, kā “Prt Scr”, kas nozīmē Print Screen!

01

2.Solis Kad esam nospieduši taustiņu, tad veram vaļā PhotoShop, izveidojam jaunu failu un tur redzam, ka visi izmēri ir izveidoti attiecīgi jūsu ekrāna izmēriem! Izšķirtspēju 72 atstājam priekš ekrāna bildes, bet ja vēlaties drukāt, tad, lai būtu labāka kvalitāti varat uzstādīt to lielāku, kas ir apmēram 300dpi!

2

 

3.Solis Spiežam OK! Nu esam izveidojuši perfektu attēla izmēru Jūsu ekrānam! Tagad izveidojam vēl vienu jaunu failu(Ctrl + N) ar 72dpi izšķirtspēju! Tajā izveidosim tekstūru, lai varam aizpildīt laukumu ar to!

Ņemu : Custom Shape Tool (U), kas atrodas (protams, Jūs varat izmantot dažādas otiņas (Brushes) vai lejupielādēt citas kontūras (Shape), lai izveidotu sev nepieciešamo tekstūru :

3

Kad esam izvēlējušies šo rīku, tad uz jaunizveidotā attēla spiežam labo peles pogu, mums parādās logs ar visām kontūrām, protams, ja Jūs tās lejupielādējiet no interneta, tad tās ir jāpieliek atsevišķi! Lai redzētu jau piedāvātās photoshop kontūras, tad spiežam uz mazās bultiņas un izvēlamies All :

4

4.Solis Šajā solī Jūs varat izpausties veidojot savu attēlu! Es veidošu to saliekot vairākas kontūras!

5

5.Solis Kad esam izveidojuši proporcionālu attēlu, tad šajā solī mums ir jādublē šie layeri vairāki, lai varam izveidot šādu attēlu :

6

 

Lai dublētu Layerus, tad jāiezīmē layeru panelī nepieciešamais layeris, jāspiež labo peles pogu un tur ir Duplicate Layer.

6.Solis Šajā solī mums būs nepieciešams ieslēgt vadlīnijas (Guides), to varam izdarīt spiežot Ctrl + R un gar malām parādas tādi kā lineāli.

Spiežot uz lineāla ar kreiso peles pogu un velkot mēs varam nolikt vadlīniju kur vēlamies uz attēla! Mums būs nepieciešams salikt vadlīnijas tā, lai attēls veidotu tekstūru.

6 (1)

7.Solis Tagad ir jāpaslēpj Bacground Layeris, kas atrodas Layeru panelī. Tas jādara tādēļ, ka fonam jābūt caurspīdīgam!

7

8.Solis Kad tas ir izdarīts, tad tagad mums ir jāizveido Pattern, lai to paveiktu, tad no rīkiem mums būs nepieciešamsRectangle Marquee Tool (M) 

8

Iezīmēsim kvadrātu, kuru izveidojām ar vadlīnijām :

9

Nākamais solis : Ņemam izvēlnes panelī Edit -> Define Pattern

10

Nosaucam to kādā smukā vārdā :

11

 

9.Solis Ejam atpakaļ uz iepriekš izveidoto tukšo failu, ko izveidojām 2.Solī un izveidojam jaunu Layeri spiežot Ctrl + Shift + N un nosaucam to par tekstūra! Kad tas ir izdarīts ejam uz Edit -> Fill (Shift +F5) un tad atveras sekojošs logs, kur spiežam uz bultiņas pie Current Pattern :

12

Izvēlamies mūsu izveidoto tekstūru un spiežam OK, redzam, ka visa bilde ir aizpildīta ar šo tekstūru!

13

 

10.Solis Tagad varam spiest uz Bacground layera un izveidot kādu skaistu fonu! Es to darīšu ar Gradient Tool (G)

14

 

Izvēlēšos sekojošas krāsas : #000000 (Melna) un #252525, bet pašu tekstūru pārveidošu baltu izmantojot Blending Options! To var izdarīt sekojoši, spiežam ar labo peles pogu uz Tekstūras layera un tur ir tāda izvēlne, kā Blending Options

blend

Ņemu pie Gradient Tools – Radial Gradient

15

Tad no centra velku uz vienu no stūriem un iznākumam vajadzētu izskatīties sekojoši :

16

 

11.Solis Lai viss izskatītos pievilcīgāk, tad veiksim vēl dažus soļus, protams, Jūs tos varat veikt pēc saviem ieskatiem 😉

Izveidoju pa virsu tekstūrai vēl vienu Layeri, kuru tā pat kā Bacground Layeri aizpildu ar tādu pašu Gradient Tool

17

Nomainam tam caurspīdīgumu Opacity uz 78%

12.Solis Spiežam uz tekstūras Layera un spiežam Ctrl + E , kas nozīmē Layeru apvienošanu, to pašu varam panākt spiežot uz Layera ar labo peles pogu un ņemot Marge un attiecīgi Down vai Up.

Kad tas ir izdarīts, tad varam redzēt, ka tekstūras layeris ir apvienojies ar bacground layeri! To mmums arī vajadzēja izdarīt!

18

13.Solis Tagad izveidosim grubuļainu efektu ar Filtru palīdzību! Izvēlamies Filter -> Texture -> Texturized… un sgrozam pēc saviem ieskatiem uzstādījumus :

19


Gala rezultāts :

wallpaper

FAILI PIEEJAMI ŠEIT


Publicēts: Friday, 17. September, 2010., plkst. 12:40 | Kategorijā: Photoshop

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!