Jaunieši veidos īsfilmas Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā

Sestdien, 18. maijā, Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks projekta „Vides stasti Vidzemē” noslēguma radošā darbnīca. Tāpāt kā iepriekšējās nodarbības, arī zooloģiskajā dārzā runāsim par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu un veidosim stop motion īssfilmiņas. Piedalīties ir aicināts ikviens jaunietis!

Projekts „Vides stāsti Vidzemē” tiek īstenots jau pusgadu. Kopš februāra projekta organizatori viesojas  Vidzemes reģiona pilsētās un rīko radošās darbnīcas jauniešiem. Martā nodarbības  notika Jaunpiebalgā, kur piedalījās Jaunpiebalgas vidusskolas skolēni kopā ar jauniešu iniciatīvas centru „Tagad”. Pagājušajā mēnesī radošā darbnīca notika arī Valmierā, Vidzemes Augstskolas telpās – tajā dalību ņēma ne tikai jaunieši, bet arī bērni līdz 9 gadiem! Neskatoties uz to, ka radošās darbnīcas ir līdzīgas viena otrai, katrai nodarbībai piemīt savs individuālais raksturs. Jaunpiebalgas skolēni pierādīja, ka stop motion animācijas veidosana ir viegls un aizraujošs process, pat ja nav nekādas iepriekšējās pieredzes.  Šo faktu apstiprināja arī valmierieši – īsas multiplikācijas filmiņas ar apskaužamu aizrautību un degsmi veidoja arī pavisam mazie bērni.

vsv_03_dx

Savukārt projekta „Vides stāsti Vidzemē” noslēguma radošā darbnīca risināsies 18. maijā Rīgas Zooloģiskajā dārzā. Nodarbība tiks sadalīta divās daļās – teorētiskā un praktiskā. Šoreiz teorētiskā daļā visi pasākuma dalībnieki  tiek aicināti piedalīties ekskursijā pa Zoodārzu kopā ar gīdu, kurš pastāstīs interesantus  faktus no Zoodārzas dzīves, par ko parasti netiek runāts.  Praktiskajā daļā katrs jaunietis ņems rokās fotoaparātu un visi kopā sāksim veidot stop motion animācijas par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu.  Kāpēc tieši stop motion? Pirmkārt jau tāpēc, ka šis tehniskais paņēmiens ir ļoti elementārs un viegli apgūstams. Otrkārt – lai izveidotu šādu īsfilmu, nepieciešams tikai fotoaparāts, ieteicams  ir fotostatīvs un vēlme radoši darboties. Šis paņēmiens pārsteidz ar to, cik vienkārši var fotogrāfiju atdzīvināt un padarīt kustīgu! Un tieši ar to interesanta ir stop motion tehnika – videoklipu veidošana no daudzu fotogrāfiju virknējuma.

Risināt vides problēmas un veidot animācijas filmas šoreiz pieteicās Rīgas 61. vidusskolas 10. un 11. klašu skolēni. Jauniešus ieinteresēja ne tikai pats pasākums, bet, kas ir svarīgi, pieredze un prasmes, kuras jaunieši iegūs radošās darbnīcas laikā, jo stop motion animācijas veidošana jauniešos attīsta ne tikai radošumu.   Tā ļauj apgūt darba iemaņas komandā, ļauj izkopt prasmes izmantot informāciju tehnoloģijas, veido padziļinātu izpratni par notiekošo valstī, Eiropas Savienībā un pasaulē.  Šāda veida radošās darbnīcas dalībniekiem ļauj ļoti demokrātiskā gaisotnē apgūt neformālās izglītības pamatprincipus – mācīties būt kopā ar citiem, iegūt dažādas pamatiemaņas praktiskajā darbā, kā arī māca mācīties. Veidojot stop motion animācijas, ir iespējams attīstīt savas prasmes fotografēšanā, montažā un stāsta jeb sižeta veidošanas prasmes.

Dalība pasākumā un ieeja pasākuma dalībniekiem Zooloģiskajā dārzā ir bez maksas. Nevajag satraukties arī ar fototehniku – viss animācijas veidošanas procesam nepieciešamais būs pieejams katram dalībniekam pasākuma laikā.  Gribi piedalīties? Tad sūti informāciju par sevi (vārds, uzvārds, vecums, mācību iestāde, kurā mācies vai darba vieta, kur strādā) uz e-pastu vsv@multilaboratory.eu vai aleksandrova.k@gmail.com .

Projektu „Vides stāsti Vidzemē” rīko neformāla jauniešu grupa Digitrix sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūru (JSPA) un nodibinājumu „Moderno tehnoloģiju attīstības fonds”. Vairāk informācijas par organizatoriem, kā arī radošo darbnīcu dalībnieku veikumu Valmierā un Jaunpiebalgā var  atrast www.digitrix.lv.

ES_atrunaRadošās darbnīcas “Vides stāsti Vidzemē” koordinatore

 Jekaterina Aleksandrova


Publicēts: Friday, 17. May, 2013., plkst. 09:14 | Kategorijā: Jaunumi

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!