Ballītes plakāta izveide

Ja rīkojam ballīti ir svarīgi, lai atnāk īstie cilvēki un, ja būs īstais plakāts, būs arī īstie cilvēki. Šoreiz iemācīsimies daudz jaunas lietas – kā izmantot tekstūras, kā ielādēt brushes un fonts.

Sāksim ar nepieciešamo tekstūru, fontu un brushu lejuplādi.

Es izmantoju šīs tekstūras:

http://www.grungetextures.com/gallery/pic.php?id=209

Grunge Extreme 2 03

Grunge Extreme 2 09

http://kittenbella.deviantart.com/art/Luminous-Grunge-Textures-99714458

šīs brushes:

http://organichumans.deviantart.com/art/Urban-Grunge-Brushes-140441501

http://creativeliberties.deviantart.com/art/Sunburst-Brushes-2-0-62838858

un šos fontus:

http://synergydigital.deviantart.com/art/Grunge-Serifia-Font-OTF-93046795

http://www.dafont.com/a-bite.font

Tātad atveram Adobe Photoshop. Un zem izvēlnes File spiežam new.

Nosaucam sev vēlamajā nosaukumā un izvēlamies izmērus 1200×1600.

Ja izmantosiet plakātu ne tikai Internetā,bet arī printēsiet,

varat pie preset izvēlēties sev vēlamo izmēru. (A4, A3…)

01

Tagad spiežam Ctrl+O, atveram tikko lejuplādēto tekstūru ar nosaukumu 3577691643_ba8898c4f3_o.jpg. Spiežam Ctrl+A (iezīmējam visu) un Ctrl+C (nokopējam).

02

Tagad atgriežamies tikko izveidotajā failā un spiežam Ctrl+V (iekopējam). Izvēlamies Move tool (V) ieliekam ķeksi pie Show transform Controls un pārveidojam tekstūru sev vēlamajā izmērā un leņķī. Nosaucam layer par BG, vai kā ienāk prātā, lai daudzo layer burzmā, kurus tūliņ izveidosim nesajuktu.

03

Iekopējam vēl vienu tekstūru. Šoreiz tekstūru ar nosaukumu 3335730684_020122a3a6_o.jpg. Nopozicionējam arī šo tekstūru vajadzīgajā vietā nosaucam par BG over un uzliekam pie Blending mode soft light.

04

Atveram bildi, ko izmantosim plakātā, izvēlamies Polygonal lasso tool un iezīmējam cilvēku kontūras, caurumus var iezīmēt turot pogu alt. pirms iezīmējam, pie Feather uzliekam 1 px.

05

Nospiežam Ctrl+Shift+J (izgriež iezīmēto). Pēc tam Ctrl+A un tad Ctrl+C.

06

Atveram failu, kurā jau izveidots fons un spiežam Ctrl+V. Pēc tam spiežam Ctrl+U un nogriežam Saturation uz -100, lai padarītu layer melnbaltu.

07

Nospiežam Ctrl+L un pakoriģējam melnā, baltā līmeņus, lai padarītu bildi kontrastaināku un tumšāku.

08-500x500

Pēc tam zem izvēlnes Filter izvēlamies Artistic un Cutout un pamainam Number of levels uz 5, lai bilde būtu detalizētāka. Spiežam OK

09

Iekopējam jaunu tekstūru ar nosaukumu 1172924966-12.jpg, novietojam kā redzams attēlā. Un nosaucam par BG grupa.

10

Ar Polygonal Lasso tool iezīmējam kantainu kontūru apkārt attēla kontūrai.

11

Nospiežam Ctrl+Shift+I (izvēlēties pretēji) un del. Tad spiežam Ctrl+U un pagriežam saturation uz -100.

12

Uz layer ar nosaukumu BG grupa nospiežam peles labo taustiņu un izvēlamies blending options, ieliekam ķeksi pie drop shadow un nomainām angle -45, Disatance – 5px, Spread – 5% un size 15px

13

Savukārt layer ar nosaukumu Grupa uz kura atrodas izgrieztie cilvēki pie drop shadow izmainām tādus pašus parametrus un ieliekam vēl vienu ķeksi pie inner shadow, kur nomainām distance uz 0, choke uz 10 un Size uz 15.

14

Tagad sāksim rakstīt tekstu. Pirms rakstīšanas ir jāiekopē fonti attiecīgajā mapē. Šo mapi varat atrast šeit C:\Program Files\Common Files\Adobe\Fonts. Šinī mapē iekopējam failus ABITE.ttf un Grunge_Serifia_Font_OTF_by_SynergyDigital.otf, kurus var lejuplādēt pamācības sākuma norādītajās adresēs. Kad tas izdarīts, izvēlamies Horizontal type tool (T) ievelkam nepieciešamo laukumu un uzrakstam tekstu. Mēs taisām Dacesmones ballei plakātu, tādēļ to arī rakstām. Ar fontu A bite, kuru var nomainīt augšējā joslā.

15-500x369

Uzrakstam arī ballīte. Tā kā garumzīmes šim fontam nav, tad izvedojam vēl vienu texta layer, kurā ir tikai ‘’-‘’ simbols, un novietojam šo layer tā, it kā tā būtu garumzīme.

16

Iekopējam jaunu tekstūru (3580066322_1a961505d1_o.jpg) nopozicionējam un layer panelī paliekam zem tikko uzrakstītā texta layer. Ar Polygonal Lasso Tool apvelkam robustu kontūru apkārt tekstam Daces Mones, līdzīgi kā mēs to izdarījām iepriekšējai tekstūrai. Tad nospiežam Ctrl+Shift+I un spiežam delete.

17

Pēc tam uz layer BG grupa nospiežam peles labo taustiņu un izvēlamies Copy layer style. Pēc tam spiežam peles labo taustiņu uz tikko izveidotās tekstūras un spiežam Paste layer style.

18

Iekopējam jaunu tekstūru (Luminous Grunge Texture (4) kittenbella.jpg) nopozicionējam un atkal Polygonal lasso tool izgriežam kontūru apkārt uzrakstam ballīte. Spiežam Ctrl+Shift+I un pēc tam Delete.

19

Pēc tam ar peles labo taustiņu nospiežam uz tikko izveidotās tekstūras un izvēlamies copy layer style. Taču šoreiz mazliet pamainīsim parametrus, tādēļ vēlreiz spiežam peles labo taustiņu uz šī layer un izvēlamies Blending options un distance nomainām uz 0.

20

Vēl maziet vajadzētu šo tekstūru tumšāku. Tādēļ, kad layer panelī izvēlēts tekstūras layer, spiežam Ctrl+L un izmainām parametrus kā redzams attēlā.

21

Pēc tam atkārtojam šo ar visu pārējo nepieciešamo tekstu un tekstūrām, kā otru fontu es izmantoju Grunge Serifia, kā arī iekopēju vēl divas tekstūras (Luminous Grunge Texture (2) kittenbella.jpg un Luminous Grunge Texture (1) kittenbella.jpg) uz visām tekstūrām nospiežam peles labo taustiņu un Paste layer style. Un garumzīmes izveidojam ar ‘’-‘’ simbolu, tāpat kā mēs to izdarījām ar uzrakstu ballīte.

22

Man layer panelī nu atrodas šādi layeri. Visiem foniem nosaukumā es sākumā liku BG, lai varētu vieglāk orientēties.

23

Nospiežam uz teksta layer ar peles labo taustiņu un izvēlamies Blending options, ieliekam ķeksi pie Drop Shadow, nomainām krāsu uz Baltu, Blend mode uz Normal, distance uz 2, Spread uz 10 un Size uz 15. Spiežam OK.

24

Pēc tam spiežam peles labo taustiņu uz tikko rediģētā texta layer un izvēlamies Copy layer style un pēc tam uz atlikušajiem texta layeriem nospiežam peles labo taustiņu un izvēlamies paste layer style. Un nu mūsu plakātam vajadzētu izskatīties šādi.

24a

Atlicis tik izveidot pāris layer izmantojot brushes. Sāksim ar to, ka iekopējam abus brushes failus (Urban_Grunge_Brushes_by_OrganicHumans.abr un Sunburst-Brushes.abr) mapē C:\Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS3\Presets\Brushes. Pēc tam izvēlamies kreisajā riku joslā Brush Tool (B) Pēc tam augšējā rīku joslā nospiežam bultiņu blakus uzrakstam Brush un nākamajā logā mazo bultiņu loga augšējā labajā stūri un izvēlamies Load Brushes..

25

Mapē izvēlamies tikko iekopēto brushes failu un spiežam load. To atkārtojam divas reizes, lai mums būtu pieejami abi faili. No Urban_Grunge_Brushes izvēlamies brushu, kas izskatās pēc pacēlāja un uzliekam Master Diameter uz 1100.

26

Pēc tam zem izvēlnes Layer izvēlamies New un tad Layer, un tagad nospiežam vienu reizi ar brush tool izvēlētajā vietā. Mēs izvēlējāmies labo augšējo stūri, jo tas bija vistukšākais. Šo layer vajadzētu novietot tieši vird BG over layer. Pēc tam atkārtojam šo visu vēlreiz tikai pie brushes izvēlamies lampu un uzliekam divas lampas. Šo layer pārvietojam virs uzraksta Ierodamies… un nomainām blending mode no Normal uz Overlay.

27

Pēc tam no sunburst brushes izvēlamies otro brush un uzliekam master Diameter uz 1200. Tad zem izvēlnes Layer izvēlamies new un tad layer (Ctlr+Shift+N) un iekliķšķinam zem augšējā teksta un grupas attēla.

28

Nosaucam layer par sunburst un nomainām blending mode no Normal uz Overlay.

29

Nu principā plakāts ir gatavs. Šī bija tāda garāka Photoshop pamācība, taču ceru, ka jums viss izdevās un noderēja pāris izmantotie paņēmieni. Jūs, protams, varat izmantot citas tekstūras un brushes, kā arī fontus. Ieejam tikai www.google.lv un uzrakstiet free brushes, free textures ai free fonts un aiziet! Veiksmi


Publicēts: Monday, 18. January, 2010., plkst. 21:07 | Kategorijā: Laboratorija, Photoshop

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!