Mozaīku foto

Šajā pamācībā izveidosim fotogrāfiju Adobe Photoshop programmatūrā, kas sastāv no daudzām mazām fotogrāfijām. Sāksim ar bilžu atlasi. Vislabāk izskatās ja šīs mazās bildes ir portreti no dažādiem rakursiem. Portretus varat izgriezt arī no lielām bildēm, jo izmantojamās bildes lielums nepārsniedz 100×100 px. Lielajai bildei būtu vēlams tumšs fons, lai būtu kontrasts starp seju un fonu.

Adobe photoshop var lejuplādēt Adobe mājas lapā 30 dienu testa versiju.

Tātad atveram Adobe photoshop. File izvēlnē spiežam new

1
Nosaucam pēc brīvas izvēles, izvēlamies bildes izmēru 300×300 px. Spiežam ok

2
Lai vieglāk izveidotu Pattern uzliekam bildes malās rulers. Izvēlnē View /Rulers vai Ctrl+R

3
Nospiežam ar labo peles taustiņu uz lineāla un uzliekam pixels

4
Un tā kā mūsu mozaīka sastāvēs no deviņiem attēliem sadalam bildi deviņās daļās ik pa 100 px, nospiežot ar peles kreiso taustiņu uz lineāla un velkot pie attiecīgās atzīmes. Gatavajam režģim vajadzētu izskatīties šādi

5
Tagad zem izvēlnes File spiežam Open un atveram bildi, kuru izmantosim mozaīkā

6
Spiežam Open. Izvēlamies Crop toop kreisajā rīku joslā vai vienkārši ,nospiežot C un Turot nospiestu Shift, izvēlamies nepieciešamo bildes daļu

7
Spiežam Enter un zem izvēlnes Image izvēlamies Image size un uzstādam to uz 100×100 px.

8
Tad spiežam Ctrl+A tādējādi iezīmējot visu bildi, tad Ctrl+C (nokopējam to), atgriežamies pie iepriekšējā faila un spiežam Ctrl+V. Un nu mums parādījies jauns layer. Izvēlamies move tool kreisajā rīku joslā vai vienkārši nospiežam V un novietojam bildi vienā no kvadrātiem.

9

Šādi izdarām ar deviņām bildēm, lai aizpildītu mūsu mozaīku. Kad tas izdarīts zem izvēlnes Layer izvēlamies Flatten image, lai visas bildes apvienotu vienā layer.

12
Tad zem izvēlnes Edit izvēlamies Define pattern

11
Un nosaucam to kādā nosaukumā vēlamies. Es nosaucu par ‘’Sejas’’.

12
Tagad atveram bildi, kura būs pamatbilde (Ctrl+O) un zem izvēlnes Layer izvēlamies New/layer.

13
Kad izvēlēts new layer zem izvēlnes Edit izvēlamies Fill. Pie use liekam Pattern un nospiežot mazo bultiņu izvēlamies tiko izveidoto pattern. Spiežam ok.

14
Kad izvēlēta tikko izveidotais bilžu mozaīkas layer uzliekam tam blending mode uz Multiply

15

16

Un principā bilde ir gatava vienīgi var pagrozīt Levels (Ctrl+L) lai pamainītu kontrastu gan mazaīkai gan pamatfoto, lai iegūtū tīkamāku rezultātu.

Dažreiz arī cita blending mode strādā labāk. Ir jāpaeksperimentē, lai iegūtu vēlamo rezultātu. Kā redzat bilde sastāv no daudz mazām bildītēm, kas izprintējot teiksim uz A4 lapas ir ļoti labi redzamas. Veiksmi eksperimentēšanā 🙂

19

18


Publicēts: Monday, 4. January, 2010., plkst. 20:18 | Kategorijā: Laboratorija, Photoshop

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!