Valmierā ar moderno tehnoloģiju palīdzību risinās vides problēmas

Sestdien, 20. aprīlī, Vidzemes Augstskolā Valmierā notiks radošā darbnīca, kurā jaunieši veidos īsfilmas par vides saudzēšanu un saglabāšanu, izmantojot oriģinālu paņēmienu – stop motion!

DigitrixLvValmieraPromo

Strādājot šajā tehnikā, katrs kadrs tiek uzņemts atsevišķi, tā, ka fotografētie priekšmeti veido dzīvu kustību. Kāpēc tieši stop motion? Pirmkārt jau tāpēc, ka šis tehniskais paņēmiens ir ļoti elementārs un viegli apgūstams. Otrkārt – lai izveidotu šādu īsfilmu, nepieciešams tikai fotoaparāts, ieteicams  ir fotostatīvs un vēlme radoši darboties. Šis paņēmiens pārsteidz ar to, cik vienkārši var fotogrāfiju atdzīvināt un padarīt kustīgu! Un tieši ar to interesanta ir stop motion tehnika – videoklipu veidošana no daudzu fotogrāfiju virknējuma.

Radošā darbnīca tiek organizēta  iniciatīvas projekta „Vides stāsti Vidzemē” ietvaros, kas šogad risinās trīs Latvijas pilsētās – Valmierā, Jaunpiebalgā un Rīgā. Radošās nodarbības gaitā jaunieši tiek aicināti pievērst uzmanību sabiedrībā aktuāliem problēmjautājumiem un ar mūsdienīgiem un interesantiem paņēmieniem meklēt  šo problēmu risinājumus.

Ar ko tad nodarbosimies 20. aprīlī Vidzemes Augstskolā? Vispirms kopā ar jauniešiem diskutēsim par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu, kā arī uzklausīsim AS „Latvijas Valsts meži” komunikācijas daļas vadītāja Tomasa Kotoviča un zoologa Ingmāra Līdaka viedokļus par iepriekšminēto tēmu. Pēc tam pievērsīsimies radošās darbnīcas praktiskajai daļai – veidosim stop motion animācijas! Un nodarbības beigās visi izveidotie darbi piedzīvos savu pirmizrādi.

Kas jāņem līdzi? Tikai jauks un radošs noskaņojums. Radošās darbnīcas laikā visa animācijas veidošanai nepieciešamā aparatūra būs pieejama katram. Nevajag arī baidīties, ja neproti taisīt stop motion – projekta radošā komanda un Rīgas Amatniecības vidusskolas Mediju mākslas nodaļas studenti noteikti palīdzēs, visu izstāstīs un parādīs. Ieeja dalībniekiem ir bez maksas.

Projektu „Vides stāsti Vidzemē” rīko neformāla jauniešu grupa Digitrix sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmas aģentūru (JSPA) un nodibinājumu „Moderno tehnoloģiju attīstības fonds”. Šī projekta ietvaros 22. martā notika pirmā radošā darbnīca, kas risinājās Jaunpiebalgā. Kopā ar Jaunpiebalgas vidusskolas jauniešiem mēs izveidojām stop motion īsfilmiņas, uzklausījām viņu viedokļus, kā ir iespējams risināt vides saudzēšanas un saglabāšanas problēmas. Apskatīties, kā mums gāja Jaunpiebalgā var projekta mājas lapā www.digitrix.lv vai www.radiunradi.lv.

Pieteikties dalībai radošajā darbnīcā “Vides stāsti Vidzemē” var jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem nosūtot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, vecums, mācību iestāde, kurā mācies vai darba vieta, kur strādā) uz e-pastu vsv@multilaboratory.eu vai aleksandrova.k@gmail.com .

Projekta “Vides stāsti Vidzemē” koordinatore Jekaterina Aleksandrova

ES_atruna

vsv_02_poster_WEB500


Publicēts: Friday, 12. April, 2013., plkst. 09:00 | Kategorijā: Jaunumi

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!