Kā izvēlēties fotokameru!

Kopš manam lolotajam Canon EOS 450D notika dižķibele ar slēdzi, jau labu laiku meklēju un salīdzinu dažādas digitālo kameru opcijas un cenšos nonākt pie kopsaucēja – kādu kameru labāk iegādāties.

Šobrīd atrodos starp Canon EOS 7D un Canon EOS 5D Mark II. Kā es nonācu līdz šiem diviem modeļiem? Kopš manam lolotajam Canon EOS 450D notika dižķibele ar slēdzi, jau labu laiku meklēju un salīdzinu dažādas digitālo kameru opcijas un cenšos nonākt pie kopsaucēja – kādu kameru labāk iegādāties. Šobrīd atrodos starp Canon EOS 7D un Canon EOS 5D Mark II. Kā es nonācu līdz šiem diviem modeļiem?

Pavisam vienkārši:
 1. Pirms iegādājos savu 450D, ilgi pētīju, vai izvēlēties Nikon, Canon, Olympus vai Fuji.Zināju vien to – vēlos spoguļkameru. Kāpēc? Tāpēc ka šķita interesanti, ka var regulēt objektīvu, mainīt, piepirkt klāt kādu vien sirds kāro – vienvārdsakot – pilnīgi manuāls aparāts. Jāsaka, ja esi nolēmis bildēt vien ballītēs un pāris ceļojumos, tad spoguļkamera nebūs tā, ko paņemsi līdzi Ryanair limitētajā rokas bagāžā vai ienesīsi kādā festivālā. Kamera ar noņemamu objektīvu nozīmē:
  1. daudz lielāku svaru un gabarītus nekā mazie ziepju trauki;
  2. ieeja festivālos, galvenokārt, Tavai kamerai būs liegta, jo ikviena spoguļkamera ietilpināma kā profesionāla tehnika un ej nu ieskaidro apsargam, ka bildes netirgosi;
  3. ziemas prieku iemūžināšana diezgan ierobežotās formās, jo diez vai ar lielo kameras somu plecos baudīsi priekus kalnos vai laivu pārbraucienā pavasara plūdos. Tieši tāpat spoguļkamerai smiltis, mitrums un jebkādi citi šķidrumi izmaksās daudz dārgāk, kā vienkāršam digitālam aparātiņam (jāteic, ka mūsdienu modeļi reizēm, šķiet, pat funkciju ziņā pārsit lielās DSLR (spoguļu) kameras).
 2. Canon fotoaparātu izvēlējos viena iemesla dēļ – Canon un Nikon lieto profesionālie fotogrāfi (protams, draugi, varam jau atļauties sapņot par fotoaparātu karali Hasselblad vai Mamiya), bet to, kāpēc izvēlējos tieši Canon – paldies tā cenai, kas, jāteic, ir nedaudz draudzīgāka kā līdzīgiem Nikon modeļiem. Canon modeļiem daudz vairāk atradu arī lētās klases objektīvus un, kas nav mazsvarīgi, lētāka pieliekamā zibspuldze. Par cik manā foto ekipējumā ir pāris sīkumi Canon aparātam, tanī skaitā Canon Speedlite 430 EX II zibspuldze, tad arī turpmāk palieku pie šīs firmas, lai gan jāteic, ilgu laiku šaubījos, vai nav jāpāriet uz Nikon. Atkal – kāpēc?
  1. 450D modeļa slēdzis ir anormāli skaļš un ar katru bildi šķita – kameru plēšu pušu;
  2. Nikona funkcijas šķita daudz vieglāk pārraugāmas, ko atspēkoja Canon ērtais pogu izvietojums (ko visu “novēlu” uz ieraduma spēku).
 3. Un kamdēļ tieši šie divi modeļi?
  1. 7D un 5D Mark II piedāvā video uzņemšanas funkciju;
  2. šiem modeļiem, salīdzinājumā ar 450D, ir manuāla gaismas temperatūras regulēšanas opcija (ar iebūvēto saulītes, dienassgaismas, mākoņaina laika utml. man palicis par maz);
  3. abi šie modeļi piedāvā daudz augstākus ISO (gaismas jūtības) skaitļus, kur bildē attēlotais grauds jūtams daudz mazāk (450D pie ISO 1600 izskatās kā daža laba 4px kameras labākās rezolūcijas bilde). Lielie ISO noder pie foto uzņemšanas sliktas gaismas apstākļos, kā arī pie ātriem slēdža ātrumiem, kā, piemēram, ātruma sacensībās (moto, auto). Tāpat lielāks slēdža ātrums nepieciešams pie garākiem objektīviem, kur nepieciešams, lai kamera kustētos pēc iespējas mazāk, ja attēls tiek uzņemts no rokas;
  4. un vēl daudzi sīki, uzskaitāmi iemesli, kas pārspēj amatierklases (jebšus kā lieto ASV – Rebel) fotokameru. Lai salīdzinātu fotokameras, izmanto: http://www.dpreview.com/reviews/sidebyside.asp

Pirms iegādājies sev fotokameru, kā jau pamanīji iepriekš, atbildi sev uz šādu jautājumu:

 1. kādiem nolūkiem es sev iegādājos fotokameru?
  1. mājas pasākumi, ballītes (galvenokārt iekštelpas – uzmanību pievērs labai izšķirtspējai un jaudīgai zibspuldzei. Līdz ar to uzmanību vērts pievērst arī baterijas ilgumam, kur izdevīgāk ir fotokamera ar lādējamu Li-On akumulatoru);
  2. ceļojumi (kompakta, ērts ekrāns, lai notvertu neatkārtojamus kadrus un uzreiz redzētu, vai tas ir izdevies, tāpat vēlams izturīgs korpuss pret triecieniem (kamera automātiski izvelk objektīvu, lai nepastāvētu iespēja to traumēt), putekļiem, mitrumu. Tāpat iespējams pievērs uzmanību, vai vēlies kameru ar atveramu ekrānu – saules laikā to regulēt, lai labāk redzētu un tas nemestu ēnas, tāpat, ja ceļo viens vai divatā, lai sevi iemūžinātu kopā ar draugu – pašportretiem, vērts apsvērt iespēju, lai ekrānu vari pagriezt pret sevi);
  3. mammas kartupeļu vagas ziedēšana, ko izdrukāt un likt pie sienas, reizēm pārsteigt savus draugus ar portretiem un dabas foto (tad tava izvēle jau ir dārgākas kameras ar manuālām opcijām vai amatierklases DSLR kameras)
  4. Fotokamera izstādēm, haltūrām (viennozīmīgi DSLR kameras ar labāku optiku, kur svarīgi pievērst uzmanību ISO, izšķirtspējai, cik daudz iespējams regulēt manuāli utml. Ja tu jau apsver iespēju pelnīt naudu ar fotogrāfiju – tālāk man tev nav jāstāsta, kamdēļ tieši šāda kamera tev nepieciešama, jo tu pats to lieliski zini un esi izbaudījis uz savas ādas)

Bet tikmēr visiem tiem, kur vēl sapņo par lieliskām bildēm – lai Jums izdodas un lai pietiek spēka!

Dažas interesantas mājaslapas, ko apmeklēt, pirms iegādājies fotokameru:

http://www.imaging-resource.com/CAMDB/compare_cameras.php

http://www.whatdigitalcamera.com/

http://www.letsgodigital.org/en/camera/specification/compare.html

http://www.dpreview.com/


Publicēts: Wednesday, 29. September, 2010., plkst. 16:22 | Kategorijā: Foto

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!