Jaunpiebalgā rada Stop motion īsfilmas!

23. martā, Jaunpiepalgā notika pirmā radošā darbnīca „Vides stāsti Vidzemē”. Pasākumā piedalījās jaunieši no Jaunpiebalgas Vidusskolas, kuri radošās darbnīcas laikā diskutēja par vides tēmu un taisīja stop motion īssfilmiņas.

VSV_01

Radošā darbnīca bija sākusies plkst. 11. no rīta. Nodarbības sākumā visi kopā noskatījāmies sižetu par vides tēmu un uzklausījām vides eksperta zoologa Ingmāra Līdakas un AS „Latvijas valsts meži” Komunikācijas  daļas vadītāja Tomasa Kotoviča viedokļus par vides saudzēšanu un saglabāšanu.  Taču lielāku prieku jauniešiem izraisīja ķeršanās pie stop motion veidošanas. Jaunieši sadalījās grupās un sāka aktīvi darboties. Vispirms tika izveidots scenārijs. Tas neaizņēma ilgu laiku un pēc kāda brīža radošās darbnīcas dalībnieki jau skraidīja apkārt ar fotoaparātiem un statīviem.  Neskatoties uz to, ka bija diezgan auksts, dažas jauniešu grupiņas nolēma filmēt ārā. Izskatījās, ka viņiem -20 grādu aukstums radošajam procesam netraucē.  „Kad, izstāstot kā taisīt stop motion, es nedzirdēju no jauniešiem nevienu jautājumu, es domāju, ka mums būs pamatīgas problēmas ar īsfilmu veidošanu”, stāsta projekta „Vides stāsti Vidzemē” koordinatore Jekaterina Aleksandrova, „…bet sanāca pavisam pretēji – jaunieši ātri izdomāja scenārijus, bez problēmam visu nofotografēja un pat paši mēģināja samontēt!”.

VSV_01o

Jau ap plkst. 16-tiem visi darbi bija gatavi un jaunieši sapulcējās ap projektora ekrānu, lai apskatītos savu un pārējo dalībnieku darbus. Pasākuma izveidotots darbus ir iespējams apskatīties projekta mājas lapā www.digitrix.lv. Katra grupa arī nokomentēja savu darbu, izstāstīja, kā viņiem dienas garumā bija veicies.  Radošās darbnīcas nobeigumā – kopējā fotogrāfija.

VSV_01n

Projektu „Vides stāsti Vidzemē” rīko neformālā jauniešu grupa „Digitrix”. Jauniešu neformālā grupa ir izveidota 2008.gadā. Tajā darbojas radoši un aktīvi jaunieši, kuru galvenais uzdevums ir veicināt aktīvu laika pavadīšanu izmantojot modernās tehnoloģijas, pētot un runājot par aktuālām un nozīmīgām tēmām, kas skar sabiedrību.

VideoSK_04

VideoSK_03

VideoSK_02

VideoSK_01

Projekta ietvaros notiks vēl divas radošās darbnīcas: 20. aprīlī Valmierā un 18. maijā Rīgā. Radošās darbnīcas apmeklējums  ir bez maksas, līdzi ir jāņem tikai labs noskaņojums!

Projekta „Vides stāsti Vidzemē” koordinatore
Jekaterina Aleksandrova

ES_atruna


Publicēts: Thursday, 4. April, 2013., plkst. 23:28 | Kategorijā: Jaunumi

Pirms pievieno komentāru - apdomā tā lietderību sabiedrībai. Mēs paturam tiesības rediģēt, cenzēt vai pat dzēst komentārus, kas ir aizskaroši, rupji, pārkāpj likumā noteiktās normas vai satur informāciju (t. sk. saites), kas neatbilst raksta tēmai.

You must be logged in to post a comment.

Augšā!