Izveido pats savu Facebook lapas dizainu

Visiem sen zināms, ka Facebook ļauj mums izveidot savam profilam vai lapai savu dizainu kā, piemēram, digitrix.lv lapai. Šajā rakstā mēs vēlējāmies Jums parādīt kā tas darāms. (more…)

Twitter profila dizaina izveide

Straujiem soļiem arī Latvijā turpina attīstīties mikrobloga vietne twiiter. Nu jau twitter arī Latvijā ir kļuvis par spēcīgu mediju. Un, kā mums visiem zināms, arī mikrobloga vietnē twitter ir iespējams personalizēt savu profila lapas dizainu. (more…)

Youtube kanāla banera izveide

Pirms kāda laika youtube.com tika pie jauna dizaina, tāpēc arī ir mainījusies sistēma, kā pareizi veidot kanāla baneri jeb  “channel art”. Youtube vairs nav pieejama fonu maiņa, šobrīd ir iespēja nomainīt tikai savu baneri un profila bildi. (more…)

Baltās nakts stāsti

Amatieru rotaslietu Foto!

Nesen uzdūros ļoti noderīgam rakstam kā nofotografēt pašdarinātas rotaslietas utt. Paldies Oskaram, cerams kādam noderēs. (more…)

Ziemassvētku kartiņa!

Šoreiz iemācīsimies, kā izveiot vienkāršu un skaistu apveikuma kartiņu ziemassvētkos (more…)

Stopmotion programmas

Dažādu stopmotion programmu apskats. (more…)

Shapes un Layer styles

Šei vēl viens variants layer styles pielietojumama. Izmantoju tos pašus Metal layer styles. Lai izveidotu uzrakstu, izveidoju layer, kuru noklāju ar pēdiņām, izmantojot shapes. un tad uzrakstīju tekstu. Uz texta layer spiežam Ctrl+kreisais peles taustiņs, tad Ctrl+I (invert selection) un tad izdzēšam nevajadzīgo no layera, kurš noklāts ar ”pēdiņām”. Uzliekam vienu lielu pēdu izmantojot Shapes. un paspēlējamies ar Layer styles. Kā izmantot layer styles skaties iepriekšējā pamācībā.

Styles ar Adobe Photoshop!

Ja nepieciešams ātri izveidot kādu logo, var izmantot Photoshop styles, patterns, gradients, brushes. Šo visu var nolādēt daudz bezmaksas adresēs, ierakstot www.google.lv, piemēram, free photoshop styles. Bet kā tos izmantot to pastāstīšu šinī pamācībā. (more…)

Halloween plākāts – pamācība

Šoreiz iemācīsimies kā izveidot interesantu Halloveen plakātu, savai Helovīnballītei vai vienkārši, ko ielikt draugiem.lv jaunākajā galerijā (more…)

Problēmas ar .cdr failiem?

Bieži gadās, ka klients atsūta logo cdr (Corel Draw) formātā. Un tā kā strādājam pārsvarā ar Adobe programmām, rodas problēmas ar šo failu atvēršanu. Nesen uzgāju ļoti noderīgu interneta adresi kas pārveido cdr failus par .ai .eps .jpg. Viss kas jādara ir jāaplodo fails mājas lapā un pēc minūtēm 10 uz e-pastu atnāk links, kur var lejuplādēt fialu sev vēlamajā formātā. Un nav jāintalē Corel Draw 🙂 Ceru ka kādam vēl noderēs.www.filespazz.com/

Light Streaks

Light streaks, jeb  kosmosa gaismu effekts. (more…)

Abstract Photo

Šoreiz iemācīsimies kā no 2 bildēm izveidot šo abstrakto foto. Bildēs var būt arī sejas pagrieztas pret kameru abas. Tad tas izskatītos labi, ja vienā foto ir tuvāk portrets. Šinī gadījumā (ar 2 pretējiem profiliem). Jāatver abas bildes ar photoshop un jānokopē viena bilde uz otras, tā izveidojot 2 layerus. (more…)

THE SQUARE GRID

Vienkārša CSS struktūra priekš dizaineriem un izstrādātājiem, bāzēts uz 35 vienāda izmēra kolonnām. Tā mērķis ir samazināt izstrādes laiku un palīdz Jums izstrādāt skaisti strukturētu tīmekļa vietni.

Ja Jums patīk izplānot dizainu sākotnēji uz papīra lapas, tad iespējams Jums noderēs šīs plānošanas lapas! Tajās ir iekļauts gan kods, gan dažādu Adobe izstrādājumu faili, gan vienkāršs PDF fails, ko varat izdrukāt un uz tā plānot! (more…)

Kā izvēlēties fotokameru!

Kopš manam lolotajam Canon EOS 450D notika dižķibele ar slēdzi, jau labu laiku meklēju un salīdzinu dažādas digitālo kameru opcijas un cenšos nonākt pie kopsaucēja – kādu kameru labāk iegādāties.

Šobrīd atrodos starp Canon EOS 7D un Canon EOS 5D Mark II. Kā es nonācu līdz šiem diviem modeļiem? Kopš manam lolotajam Canon EOS 450D notika dižķibele ar slēdzi, jau labu laiku meklēju un salīdzinu dažādas digitālo kameru opcijas un cenšos nonākt pie kopsaucēja – kādu kameru labāk iegādāties. Šobrīd atrodos starp Canon EOS 7D un Canon EOS 5D Mark II. Kā es nonācu līdz šiem diviem modeļiem? (more…)

Funny Faces konkurss un Pamācība

Adope Photoshop pamācībā, kā klonēt sejas. Šo varat izmantot, lai pats izveidotu savu bildi un piedalītos www.digitrix.lv konkursā Photoshop Funny faces Battle. Viss kas jāizdara, jāatrod kāda bilde, kur kāds izskatās smieklīgi un jānoklonē viņa seja pārējiem bildē. Veiksmi! (more…)

TiltShift fotogrāfija

TiltShift ir fotogrāfijas veids, kurā tiek panākts miniatūras efekts, parasti tas tiek darīts ar sarežģītiem objektīviem, bet mēs to varam izdarīt onlainā, rezultāts ir gandrīz tāds pats. (more…)

Wallpaper izveide!

Šajā pamācībā tiks izklāstīts, kā izveidot ekrāna tapeti, ja tā var saukt latviski!  Tā izskatīsies, kā veidota no tekstūras, ko paši izveidosim! Tātad, sākumā ieteiktu veikt sekojošu soli, ko sauksim par pirmo soli! (more…)

Tilt-Shift – Video pamācība

Pirmā video pamācība iekš www.digitrix.lv. Cerams būs noderīgi (more…)

Kā uzstādīt WEB serveri!

Šī pamācība ir par to, kā uzstādīt WEB serveri uz sava personīgā datora. Dažiem tas ir nepieciešams, lai veidotu WEB aplikācijas un redzētu, kā tās strādā lokālajā tīklā (localhost), bet dažiem tas ir nepieciešams, lai palaistu kādu lapu iekš tīkla! Tas ir atkarīgs, kāds ir Jūsu interneta pieslēgums. (more…)

Augšā!