“Vides stāsti Vidzemē” nonāk Rīgas ZOO!

Turpinoties radošo darbnīcu “Vides stāsti Vidzemē” ciklam, Digitrix.lv komanda devās uz Rīgas Zoodārzu, kur norisinājās pēdējā no šīm radošajām darbnīcām. Lai arī šī diena ieies vēsturē kā diena, kad Rīgā bija karstāks nekā Spānijā un Rīga kļuva par karstāko punktu Eiropā, pēc kā sekoja iespaidīga krusa un lietus, radošās darbnīcas dalībnieki bez problēmām tika galā ar iecerēto – Stop Motion īsfilmas tika radītas un pēc tam arī rādītas! (more…)

Jaunieši veidos īsfilmas Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā

Sestdien, 18. maijā, Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks projekta „Vides stasti Vidzemē” noslēguma radošā darbnīca. Tāpāt kā iepriekšējās nodarbības, arī zooloģiskajā dārzā runāsim par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu un veidosim stop motion īssfilmiņas. Piedalīties ir aicināts ikviens jaunietis! (more…)

Vides stāsti Vidzemē: apkopts Valmierā paveiktais

Digitrix radošā grupa atgriezusies no Valmieras, kur 20. aprīlī Gaujas krastā, Vidzemes augstskolas un Valmieras integrētās bibliotēkas telpās norisinājās kārtējā radošā darbnīca – Vides stāsti Vidzemē.

VSVValmiera_Thumb500

(more…)

“Vides stāsti Vidzemē” atklāj talantus Valmierā!

Digitrix komanda nu pat atgriezusies no Valmieras – “Vides stāsti Vidzemē” Valmieras tūre noslēgusies – daudz patīkamu pārsteigumu un atklājumu.

IMG_4769+

(more…)

Valmierā ar moderno tehnoloģiju palīdzību risinās vides problēmas

Sestdien, 20. aprīlī, Vidzemes Augstskolā Valmierā notiks radošā darbnīca, kurā jaunieši veidos īsfilmas par vides saudzēšanu un saglabāšanu, izmantojot oriģinālu paņēmienu – stop motion!

DigitrixLvValmieraPromo

Strādājot šajā tehnikā, katrs kadrs tiek uzņemts atsevišķi, tā, ka fotografētie priekšmeti veido dzīvu kustību. Kāpēc tieši stop motion? Pirmkārt jau tāpēc, ka šis tehniskais paņēmiens ir ļoti elementārs un viegli apgūstams. Otrkārt – lai izveidotu šādu īsfilmu, nepieciešams tikai fotoaparāts, ieteicams  ir fotostatīvs un vēlme radoši darboties. Šis paņēmiens pārsteidz ar to, cik vienkārši var fotogrāfiju atdzīvināt un padarīt kustīgu! Un tieši ar to interesanta ir stop motion tehnika – videoklipu veidošana no daudzu fotogrāfiju virknējuma.

Radošā darbnīca tiek organizēta  iniciatīvas projekta „Vides stāsti Vidzemē” ietvaros, kas šogad risinās trīs Latvijas pilsētās – Valmierā, Jaunpiebalgā un Rīgā. Radošās nodarbības gaitā jaunieši tiek aicināti pievērst uzmanību sabiedrībā aktuāliem problēmjautājumiem un ar mūsdienīgiem un interesantiem paņēmieniem meklēt  šo problēmu risinājumus.

Ar ko tad nodarbosimies 20. aprīlī Vidzemes Augstskolā? Vispirms kopā ar jauniešiem diskutēsim par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu, kā arī uzklausīsim AS „Latvijas Valsts meži” komunikācijas daļas vadītāja Tomasa Kotoviča un zoologa Ingmāra Līdaka viedokļus par iepriekšminēto tēmu. Pēc tam pievērsīsimies radošās darbnīcas praktiskajai daļai – veidosim stop motion animācijas! Un nodarbības beigās visi izveidotie darbi piedzīvos savu pirmizrādi.

Kas jāņem līdzi? Tikai jauks un radošs noskaņojums. Radošās darbnīcas laikā visa animācijas veidošanai nepieciešamā aparatūra būs pieejama katram. Nevajag arī baidīties, ja neproti taisīt stop motion – projekta radošā komanda un Rīgas Amatniecības vidusskolas Mediju mākslas nodaļas studenti noteikti palīdzēs, visu izstāstīs un parādīs. Ieeja dalībniekiem ir bez maksas.

Projektu „Vides stāsti Vidzemē” rīko neformāla jauniešu grupa Digitrix sadarbībā ar Jaunatnes Starptautisko programmas aģentūru (JSPA) un nodibinājumu „Moderno tehnoloģiju attīstības fonds”. Šī projekta ietvaros 22. martā notika pirmā radošā darbnīca, kas risinājās Jaunpiebalgā. Kopā ar Jaunpiebalgas vidusskolas jauniešiem mēs izveidojām stop motion īsfilmiņas, uzklausījām viņu viedokļus, kā ir iespējams risināt vides saudzēšanas un saglabāšanas problēmas. Apskatīties, kā mums gāja Jaunpiebalgā var projekta mājas lapā www.digitrix.lv vai www.radiunradi.lv.

Pieteikties dalībai radošajā darbnīcā “Vides stāsti Vidzemē” var jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem nosūtot informāciju par sevi (vārds, uzvārds, vecums, mācību iestāde, kurā mācies vai darba vieta, kur strādā) uz e-pastu vsv@multilaboratory.eu vai aleksandrova.k@gmail.com .

Projekta “Vides stāsti Vidzemē” koordinatore Jekaterina Aleksandrova

ES_atruna

vsv_02_poster_WEB500

Jaunpiebalgā rada Stop motion īsfilmas!

23. martā, Jaunpiepalgā notika pirmā radošā darbnīca „Vides stāsti Vidzemē”. Pasākumā piedalījās jaunieši no Jaunpiebalgas Vidusskolas, kuri radošās darbnīcas laikā diskutēja par vides tēmu un taisīja stop motion īssfilmiņas.

VSV_01

Radošā darbnīca bija sākusies plkst. 11. no rīta. Nodarbības sākumā visi kopā noskatījāmies sižetu par vides tēmu un uzklausījām vides eksperta zoologa Ingmāra Līdakas un AS „Latvijas valsts meži” Komunikācijas  daļas vadītāja Tomasa Kotoviča viedokļus par vides saudzēšanu un saglabāšanu.  Taču lielāku prieku jauniešiem izraisīja ķeršanās pie stop motion veidošanas. Jaunieši sadalījās grupās un sāka aktīvi darboties. Vispirms tika izveidots scenārijs. Tas neaizņēma ilgu laiku un pēc kāda brīža radošās darbnīcas dalībnieki jau skraidīja apkārt ar fotoaparātiem un statīviem.  Neskatoties uz to, ka bija diezgan auksts, dažas jauniešu grupiņas nolēma filmēt ārā. Izskatījās, ka viņiem -20 grādu aukstums radošajam procesam netraucē.  „Kad, izstāstot kā taisīt stop motion, es nedzirdēju no jauniešiem nevienu jautājumu, es domāju, ka mums būs pamatīgas problēmas ar īsfilmu veidošanu”, stāsta projekta „Vides stāsti Vidzemē” koordinatore Jekaterina Aleksandrova, „…bet sanāca pavisam pretēji – jaunieši ātri izdomāja scenārijus, bez problēmam visu nofotografēja un pat paši mēģināja samontēt!”.

VSV_01o

Jau ap plkst. 16-tiem visi darbi bija gatavi un jaunieši sapulcējās ap projektora ekrānu, lai apskatītos savu un pārējo dalībnieku darbus. Pasākuma izveidotots darbus ir iespējams apskatīties projekta mājas lapā www.digitrix.lv. Katra grupa arī nokomentēja savu darbu, izstāstīja, kā viņiem dienas garumā bija veicies.  Radošās darbnīcas nobeigumā – kopējā fotogrāfija.

VSV_01n

Projektu „Vides stāsti Vidzemē” rīko neformālā jauniešu grupa „Digitrix”. Jauniešu neformālā grupa ir izveidota 2008.gadā. Tajā darbojas radoši un aktīvi jaunieši, kuru galvenais uzdevums ir veicināt aktīvu laika pavadīšanu izmantojot modernās tehnoloģijas, pētot un runājot par aktuālām un nozīmīgām tēmām, kas skar sabiedrību.

VideoSK_04

VideoSK_03

VideoSK_02

VideoSK_01

Projekta ietvaros notiks vēl divas radošās darbnīcas: 20. aprīlī Valmierā un 18. maijā Rīgā. Radošās darbnīcas apmeklējums  ir bez maksas, līdzi ir jāņem tikai labs noskaņojums!

Projekta „Vides stāsti Vidzemē” koordinatore
Jekaterina Aleksandrova

ES_atruna

Stop motion konkurss!

Patīk maģija un saņemt balvas? Tad piedalies radošās darbnīcas „Vides stāsti Vidzemē” un Masterfoto konkursā, veido pats, ar draugiem, ģimeni vai kopā ar mums radošajā darbnīcā „Vides stāsti Vidzemē” stop motion animāciju!  Kāpēc tieši Tavs darbs nevarētu uzvarēt un iegūt jaukas balvas no Masterfoto?

StopMotion KonkurssDX

Radošajā darbnīcā „Vides stāsti Vidzemē” 23. martā Jaunpiebalgas vidusskolā,  20. aprīlī Vidzemes augstkolā Valmierā un 18. maijā Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā Tev būs pieejams viss stop motion animācijas veidošanai nepieciešamais aprīkojums, bet mūsu komanda labprāt palīdzēs mākslas darba tapšanas procesā. Visi izveidotie darbi tiks izvietoti pasākuma mājas lapas sadaļā KONKURSI. Tur notiks arī balsošana par interesantāko stop motion darbu. (more…)

Digitrix.lv – jauns izskats!

Labdien, – vakar, -rīt! Kamēr pavasaris vēl domā – ierasties vai nē, Digitrix.lv jau ir uzplaucis!

dxjaunaskrasas

Kā jau pamanīji – jaunās krāsās! Atklāti sakot – tā ir tikai aizberga redzamā daļa – nozīmīgākās izmaiņas veiktas tieši lapas tehniskajā daļā, vai pareizāk sakot – mēs izmetām veco versiju un radījām jaunu – ātrāku, stabilāku un modernāku! Ieguldīts daudz darba, taču visu uzreiz ir grūti sadarīt – vēl daudz darāmā līdz skaļiem uzvaras saucieniem. Jāpilnveido dizains, jāizķer blusas un pats galvenais – jāatjauno iepriekšējo rakstu arhīvs – tieši tā – visa informācija, kas bija lasāma/skatāma vecajā versijā, tuvākajā laikā atgriezīsies! Protams, neizpaliks arī citas aktivitātes – ar jauniem spēkiem un augstākām prasībām pret sevi, kā arī dažiem papildinājumiem Digitrix.lv komandā – uz priekšu!

Jaunpiebalgas jaunieši veidos īsfilmas par vides saglabāšanu.

Jau šo sestdien, 23. martā, notiks pirmā projekta „Vides stāsti Vidzemē” praktiskā nodarbība. Tā risināsies Jaunpiebalgas vidusskolā, kur Jaunpiebalgas un neformālās grupas „Digitrix” jaunieši runās par vides saudzēšanas un saglabāšanas tēmu, ka arī veidos stop motion animācijas filmas par vides tēmu. (more…)

Radošā darbnīca – Vides stāsti Vidzemē 2013

Jauniešu neformālā grupa „Digitrix” ir izveidota 2008.gadā. Tajā darbojas radoši un aktīvi jaunieši, kuru galvenais uzdevums ir veicināt aktīvu laiku pavadīšanu izmantojot modernās tehnoloģijas, pētot un runājot par aktuālām un nozīmīgām tēmām, kas skar sabiedrību.

vsv2013a

Kopš 2008.gada jauniešu neformālā grupa „Digitrix” ir izveidojuši dažādas ar foto un video saistītas darbnīcas. Tās notika lielākajos mūzikas festivālos – „Positivus”, „Laba daba”, „Zvērā”, starptautiskajā kultūras forumā “Baltā Nakts”, izglītības iestādēs – Rīgas Amatniecības vidusskola un Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola un citur – Hotel Elizabete, Ēnu dienu ietvaros mūsu grupas telpās. Visa informācija, kas bija nepieciešama, kā arī dažādas pamācības bija atrodama grupas izveidotajās mājas lapās www.digitrix.lv un www.radiunradi.lv

vsv2013

Neformālajā grupā „Digitrix” darbojas jaunieši ar dažādu pieredzi. Visus viņus apvieno vēlme dot savu ieguldījumu sabiedrības attīstībā. Tiek meklēti radoši, interaktīvi, jauniešiem interesanti paņēmieni, lai aktualizētu sabiedrībai nozīmīgas un sarežģītas tēmas. Vēlāk tiek veidotas radošas darbnīcas, kurās dalībnieki, veidojot audiovizuālos darbus, pauž savu viedokli un skatījumu konkrētās tēmas ietvaros. Izveidotie darbi tiek ievietoti masu medijos (TV, interneta mājas lapas, radio, prese un sociālie mediji), lai kampaņas veidā informētu pārējo sabiedrības daļu.

Biedrības darbību veicina:

• ar iniciatīvu apveltīti jaunieši;

• piedalīšanās dažādos sabiedriski aktīvos pasākumos un pašizglītošanās;

• sadarbība ar mācību iestādēm;

• aktīva līdzdalība projektu konkursos.

 Projekta mērķi ir :

• veidojot debates, radīt jauniešiem projekta tēmas pilnīgāku izpratni balstot to uz krasu attieksmju, viedokļu, ikdienas piemēru dažādību,

• sniegt informatīvo materiālu par cilvēku ietekmi uz apkārtējo vidi, dabu;

• krievvalodīgo jauniešu iesaistīšana projekta realizēšanā;

• rosināt projekta dalībnieku un citu cilvēku vēlmi veikt ilgtspējīgas darbības dabai draudzīgākas vides izveidošanā,

• rosināt jauniešus meklēt jaunus radošus paņēmienus, lai sekmētu aktīvāku sabiedrības iesaistīšanu nozīmīgu un sarežģītu problēmu risināšanā.

 Projekta uzdevumi ir:

• sniegt informatīvo materiālu par cilvēku ietekmi uz apkārtējo vidi, dabu;

• veidot diskusijas starp pieaicināto ekspertu un projekta dalībniekiem, lai veicinātu pilnīgāku izpratni par globālajiem vides izmaiņas procesiem, klimata pārmaiņām un sekām, ko tās radīs;

• ar pieaicinātā eksperta palīdzību izanalizēt situāciju, kāpēc sabiedrībā izveidojušies dažādi, savstarpēji pretrunīgi viedokļi par dabai draudzīgas vides saglabāšanas procesiem;

• ar radošās darbnīcas palīdzību izveidot audiovizuālos darbus, kas tematiski atbilst un papildina diskusijas laikā pārrunātās aktivitātes par cilvēku (sabiedrības) ietekmi uz apkārtējo vidi;

• radošo darbnīcu darbības rezultātā tapušo audiovizuālo darbu publicēšana medijos, kas par vides problēmām informēs pārējo sabiedrības daļu un veicinās tās aktīvāku līdzdalību notiekošajos procesos, tā veidojot jauniešu neformālā grupas „Digitrix” projekta „Vides stāsti Vidzemē” gaitā izveidoto darbu efektīvu pielietojumu arī pēc projekta realizēšanas.

 Neformālās jauniešu grupas „Digitrix” mērķi ir vispārīgi – sabiedrības izglītošana, dažādu kultūras pasākumu pilnveidošana, vides saglabāšana.

Zīmējam ar gaismu!

Naktī no sestdienas uz svētdienu Vērmanes dārzā rosījās „Radi un rādi” radošā darbnīca. Tajā apmēklētājiem tika piedāvāta iespēja izmēģināt sevas prasmes zīmēšanā ar gaismu. (more…)

Zināmi “Zīmē ar gaismu” konkursa uzvārētāji!

Balsošana par populārāko fotogrāfiju ar gaismu ir beigusies un tagad mums ir zināmi konkursa uzvārētāji! No vairāk kā  400 fotogrāfijām tika izvēlētas četras, kas konkursa gaitā ieguva lielāko balsotāju atzinību. (more…)

Filmas „Baltās nakts stāsti” pirmizrāde

Pirmdien, 17. septembrī plkst. 18.00, Mūkusalas ielā 71, kinoteātrī Multikino notiks filmas „Baltās nakts stāsti” pirmizrāde. Filmā tiek izmantoti kultūras foruma „Baltā nakts 2012” apmēklētāju uzņemtie videokadri, kas palīdzēja izveidot savdabīgu stāstu. (more…)

Augšā!